Trommelen en Drummen zijn uitstekend geschikt voor alle kinderen, jongeren, pubers en middelbare scholieren.
- Kinderen en jongeren houden van muziek, en zeker van ritme, drummen en trommelen.
- In plaats van een schoolse ritme-les, staat de zelfexpressie van de kinderen en jongeren voorop. Daardoor worden creativiteit, eigen inbreng, onderlinge communicatie en contact gestimuleerd.
- Samen trommelen vergt nog een extra stapje. En dat kunnen ze dus leren in deze Interactieve Ritme Cirkel / Drumcircle-workshop.
- Leuk en leerzaam voor voor bijvoorbeeld basisschool. Maar ook voor andere Scholen, BSO, kinderopvang of alle soorten vieringen..
- Voor groepen kinderen en jongeren gelden aangepaste (lagere) prijzen.
- Mogelijke lengtes (afhankelijk van de leeftijd van de kinderen). Bijvoorbeeld 30, 45 en 60 minuten (oudere kinderen) zijn mogelijk.
Voor meer info, lees hieronder verder. Daarnaast kun je in de pagina-inhoud hieronder een onderwerp aanklikken. (voor andere onderwerpen: klik in de menubalk bovenaan)
Trommelen met kinderen
Kinderen zijn spontaan, zitten vol met leuke ideeën. Dus wat is er nou leuker dan als begeleider soms een stapje terug te doen. De kinderen kunnen daardoor zelf met ritmes en ideeën komen. Ook kunnen ze zelf te ervaren hoe het is om een groep trommelaars te “leiden”.
De kinderen leren hoe het is om voor de groep te staan en aanwijzingen te geven. Door deze ervaring begrijpen ze ook vanzelf beter “hoe te volgen”.
Een Interactieve Ritme Cirkel / Drumcircle-workshop. voor kinderen past ook heel goed op allerlei soorten feestjes. Bijvoorbeeld bij verjaardagen, kinderfeestjes, communies, familiefeesten (ook voor pappa’s & mamma’s en opa’s & oma’s)
Fijn dat je kon komen vandaag voor de Djembe-Workshop voor de kinderen!
BSO Bouwe en Belle, Utrecht
Wij hebben het, net als jij, ook leuk gehad!

Praktische zaken Trommelen met Kinderen
Een Interactieve Ritme Cirkel / Drumcircle-workshop. met kinderen kan vanaf ongeveer 6 jaar (groep 3).
Groepen met jongere kinderen zijn in overleg ook mogelijk. Dan worden het wat meer verhalen en geluiden-maken dan trommelen.
Hoe ouder de kinderen, hoe meer er in 1 groep tegelijk mee kunnen doen. Daarnaast is voor jongere kinderen een kortere lengte meer geschikt.
“Leuk, al die fanatieke gezichten. En de kinderen kunnen ook even fijn stoom afblazen. Ze hebben erg genoten van de Drumcircle-Happening / PercussieWorkshop.”
Ouder na verjaardagsfeest
Trommelen met Jongeren
- Actief bezig zijn zonder dat er te hoeft te worden nagedacht.
- De jongeren gaan vanzelf naar elkaar luisteren en krijgen respect voor elkaar.
- Ruimte voor eigen ideeën en expressie.
- Binnen de Interactieve Drumcirkel is plaats voor ieder persoon met zijn eigen eigenheid.
- Zelf leiden en dingen aangeven
- Ervaring, goed ritmegevoel en kennis van muziek zijn niet belangrijk
Interactieve Ritme Cirkel / Drumcircle-workshop met Jongeren
Jongeren houden van muziek luisteren, maar ook van muziek maken. Samen muziek maken in een Interactieve Ritme Cirkel / Drumcircle-workshop is één van de eenvoudigste en leerzaamste manieren om samen muziek te maken.
“Het was helemaal goed. De studenten deden goed mee en ik zag veel blije gezichten.”
HAN Nijmegen
- Veel doen, weinig gepraat.
- Iedereen kan meedoen, ongeacht nivo of ervaring
- Iedereen kan zijn energie kwijt
Ook voor jongeren en op een middelbare school gelden aangepaste lagere prijzen.
Meer Informatie?
- Kijk ook op Interactieve Ritme Cirkels / Drumcircle-workshops voor scholen.
- Lees verder op de pagina Interactieve Ritme Cirkel.
Vragen?
Neem dan contact op met Hans Beenhakkers, vooral bij vragen of onduidelijkheden, maar ook voor meer informatie.
Wikipedia over Jongeren of Adolescentie